Haber

Suudi Arabistan: Ölçülü İslam galip gelecek

Al Pir, Suudi Arabistan destekli Sarku’l Evsat gazetesine yaptığı açıklamada, İslamofobinin “İslam düşmanları, akıllar ve İslam’ı temsil etmeyen bazı Müslümanlar” tarafından istismar edildiğini iddia etti.

Aşırılığa karşı devletler ve halklar düzeyinde farkındalık olduğunu vurgulayan Suudi Bakan, “Ilımlı İslam hakim olacak, aşırılık geri dönülmez bir şekilde sona erecek” dedi. sözlerini kullandı.

SUUDİ ARABİSTAN’DAN AÇILIŞ

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Salman, “Suudi Arabistan derhal radikal düşünceleri yok edecek ve ılımlı İslam’a ve 1979’dan önceki normal hayata dönecektir” dedi. dedi.

Dönemin Dışişleri Bakanı Adil el-Cübeyr, “Vahhabilik diye bir şey yoktur. Pir Muhammed Abdülvehhab reformistti, radikalizme davetiye çıkarmadı. Radikalizm, İran’la eş zamanlı olarak 1979’da Suudi Arabistan’ı işgal etmeye başladı. devrim.” kelimeleri kullanmıştı.

Suudi Arabistan, yıllardır yaptırım uygulanan resmi yasa ve geleneklerin terk edilmesi de dahil olmak üzere birçok değişikliğe tanık oluyor.

Ülkede kadınların araba kullanmasına, futbol stadyumlarına girmesine ve erkek mesleklerini icra etmesine izin verilmesi de dahil olmak üzere birçok değişiklik yapıldı.

Suudi Arabistan’da 2019 yılından bu yana “Riyad Mevsimi” adı altında geniş çaplı bir şenlik festivali düzenlenirken, Cadılar Bayramı da bu kapsamda kutlanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu