Haber

Karabağlar Belediyesi’nde “e-uzman” dönemi

Vatandaşa daha hızlı ve kaliteli hizmet sunmak için dijitalleşme çalışmaları devam ediyor.

Karabağlar Belediyesi de hizmetlerini dijitalleştirmek adına hizmetleri kapsamında “e-uzman” uygulamasını devreye aldı. Türkiye’de çok az belediyede kullanılan uygulama kapsamında eksperler belediyeye gelmeden işlemlerini ve taleplerini online olarak yapabilecekler.

Vatandaşlarına daha kaliteli ve hızlı hizmet vermeyi hedefleyen Karabağlar Belediyesi, dijitalleşme çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Dijital arşiv, e-imar, e-denetim, e-ruhsat gibi hizmetlere e-ekspert uygulaması da eklenmiştir. Buna göre gayrimenkul satış süreçlerinde eksperler için gerekli olan imar durumu, yapı kullanma izin belgesi, yapı kullanma izin belgesi, binanın projeleri gibi gerekli belgeler için belediyeye gelinmesine gerek kalmayacak. Başvurular internet üzerinden yapılabilecek.

Bunun için Arşiv Müdürlüğü, İmar ve Şehircilik Müdürlüğü ve Bilgi İşlem Müdürlüğü ile uyum içinde hazırlık çalışmaları yapıldı. Çalışmalar sonunda Arşiv Yönetim Sistemi içerisinde “e-uzman” uygulamasına geçilmiştir. Hizmetlerin daha hızlı ve kısa sürede yürütülmesini sağlayan “E-ekspertiz” uygulaması ile belediyede artık kimse birimlerin ortasında dolaşmayacak. Belediyeye gelmenize bile gerek kalmayacak. Bu uygulama sayesinde uzmanlar tüm işlemlerini belediye web sayfasından, hatta diğer şehirden hatta yurt dışından yapabilecekler.

Birçok avantajı var

e-ekspertiz uygulaması ile talep edilen bilgi ve belgelere erişimin hızlandırılması, düzenli ve şeffaf olması, zamandan tasarruf edilmesi, kağıt israfının önlenmesi, İmar Arşivini oluşturan belgelerin yıpranmasının önlenmesi gibi birçok avantaj sunulmaktadır. ve belgeye ihtiyaç duyan kişilere çoklu erişim sağlanması.

e-ekspertiz uygulaması ile eksperler ve eksperler, ulaşmak istedikleri bilgi ve belgelere Karabağlar Belediyesi kurumsal web sitesi “www.karabaglar.bel.tr”den ulaşabilecek ve ardından “e-eksper” uygulamasına İstanbul’dan ulaşabilecekler. ana sayfadaki hızlı menü. E-belediye üyelik süreçleri denetimi sonrasında e-uzman uygulamasına kolay erişim sağlanacaktır.

Dijitalleşme devam edecek

Karabağlar Belediye Başkanı Muhittin Selvitopu, vatandaşlara daha hızlı ve kaliteli hizmet vermek için çalıştıklarını vurgulayarak, “Dijital Arşiv, e-imar, e-kayıt, e-ruhsat, online evlilik gibi birçok başlık altında çalışmalarımız var. ve moloz toplama uygulamaları. Karabağlar Belediyesi dijitalleşme atağıyla öne çıkan bir yerel yönetim. Çağın gereklerine uygun olarak bu çalışmaları sürdüreceğiz” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu